Ciekawe miejsca w okolicach, które warto odwiedzić.

Ostrowiec Świętokrzyski to wspaniała miejscowość mieszcząca się w województwie świętokrzyskim. Jest to region w którym znajduje się wiele wspaniałych, wartych odwiedzenia miejsc. W śród nich należy wymienić:

  • JuraPark Bałtów, który jest wspaniałą plenerową ekspozycją dinozaurów. W parku tym znajduje się wspaniała trasa dydaktyczna wiodąca miedzy około 70-cioma modelami dinozaurów gigantycznych wymiarach. (więcej info: www.jurapark.pl)
  • Żydowski Jar to kolejna propozycji zaginionego świata dinozaurów. Jest to doskonałe uzupełnienie poprzedniej propozycji, gdyż znajduje się tu wspaniały szlak prowadzący dnem głębokiego wąwozu, gdzie znajdują się wspaniale oznakowano miejsca ze śladami łap oraz licznie skamieniałe szczątki pradawnych roślin, kończąc na niezwykłym tarasie widokowym.
  • Zwierzyniec to kolejna propozycja, będąca takim "bezkrwawym safari", które zwiedzamy w żółtych szkolnych autobusach. Ponad 40 hektarów wspaniałych terenów, wypełnionych przez przeróżne rodzaje zwierząt z: Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii i Eurazji. Dla pragnących przeżyć przygodę z adrenaliną region ten przygotował: Spływ Kamienną, oraz jazdę konną w terenie. Warto odwiedzić te okolice!